Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
SİTE İÇİ ARAMA
Toplam : 725 kayıt mevcut.
Hemşerimiz Sayın Kemalettin BALKU'yu Tebrik Ederiz

TEİAŞ Genel Müdürlüğünde İşletme Müdür Yardımcısı (teknik) olarak görev yapmakta olan aynı zamanda TEİAŞ Spor Kulübü Asbaşkanı olan Milli güreşci derneğimizin üyesi hemşerimiz Sayın Kemalettin BALKU, Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Hemşehrimiz Sayın Kemalettin BALKU'yu tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Yönetim Kurulu ...
TBMM Eski Bakanı İsmet Sezgin'in Kardeşi Özer Sezgin Vefat Etmiştir.

TBMM Eski Başkanı hemşerimiz Sayın İsmet SEZGİN’in kardeşi Kültür ve Turizm Bakanlığından emekli Sayın Özer SEZGİN vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 01.08.2012 Çarşamba Günü Kocatepe Camii'inde kılınacak ikindi namazına müteakip Cebeci asri mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve dostlarına başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Nazilli Belediyespor Galibiyeti kaçırdı.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı grupta mücadele eden Nazilli Belediyespor 09 Aralık Pazar Günü lider durumda bulunan Polatlı Bugsaşspor ile Polatlı İlçe Stadyumunda karşılaştı. Saat 13:30 da başlayan futbol maçına Dernek Başkanımız Sayın Ender VARDAR ve yönetim kurulu üyelerimiz, derneğimizin organizasyonunda toplanan hemşerilerimizle birlikte Yenimahalle Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsle toplu olarak gidildi.Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Polatlı Bugsaşspor oldu ve 16 dakikada İsmail Türk’ün attığı golle 1-0 öne geçti. Golden sonra maça denge geldi ve Nazilli Belediyesporun sağlı sollu atakları 26. dakikada Muğdat ile sonuç buldu. Muğdat’ın golu ile beraberliği sağlayan Nazilli Belediyespor atak oyunu sonuç vermedi ve ilk yarı 1-1 beraberlikle sonuçlandı. İkinci yarı hızlı başlayan Nazilli Belediyespor 50. Dakikada Furkan ile 2-1 öne geçti. detaylar ve fotograflar için tıklayınız.>>>>>

 

Yönetim Kurulu

...
Pazar Günü Süper İncir Filmini İzlemek İçin Armada'da Buluşalım.

Aydın’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Aydınlı Yönetmen Kerem SARI tarafından çekilen ve Cuma Günü sinemalarda gösterime giren “SÜPER İNCİR” filmi Ankara’da ekteki sinemalarda gösterilmektedir. Aydınlılar derneği olarak “Süper İncir” filmini izlemek için 28 Temmuz 2013 Pazar Günü Cinemaximum Armada’da 13:45 seansına topluca gidilecektir. Filmi izlemek isteyen Aydınlıları, Egelileri ve Egeye gönül verenleri Pazar günü Cinemaximum Armada  13:45 seansına bekliyoruz. “Aydın ağzıyla incir tadıyla" filmi izlemek isteyen tüm hemşerilerimize, Egelilere ve Egeye gönül verenlere duyurulur. Diğer sinemalar için tıklayınız.

 

Yönetim Kurulu ...
Babalar Gününüz Kutlu Olsun.

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar gününüzü en içten dileklerimizle kutlar, ailenizle sağlıklı ve uzun bir ömür dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Hemşerimiz Sayın Sevilay Armağan'ı Tebrik Ederiz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğünde görev yapmakta olan Derneğimizin üyesi hemşerimiz Sayın Sevilay ARMAĞAN, Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğünde Mesleki Düzenleme ve İzleme Daire Başkanı olarak atanmıştır. Hemşerimizi tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Eski Milletvekilimiz Sayın Mustafa Kemal Yılmaz Vefat Etmiştir.

14. Dönem Aydın Milletvekili, emekli öğretmen, şair ve yazar Sayın Mustafa Kemal YILMAZ vefat etmiştir. Çok sevdiği Umurlu Beldesinde  bulunduğu sırada yaşamını yitiren değerli büyüğümüz Sayın YILMAZ’ın cenazesi Aydın’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine, sevenlerine ve Aydınlı hemşerilerimize başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Bilge - Sezer Şahne çiftine mutluluklar dileriz.

Hemşerimiz emekli Hakim Albay Recep SÖZEN'nin kızı Sayın Bilge SÖZEN ile Vakıflar Bankası'nda görev yapan Sayın Sezer ŞAHNE 15 Ekim 2011 cumartesi günü yapılan düğün ile dünya evine girmiştir. Genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ahmet Can'a Başsağlığı Dileriz.

Dernek yönetim kurulu üyemiz sayın Ahmet CAN'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun.

Berat Kandilinizi kutlar, sağlık ve esenlikler dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Halil-Derya Apaydın'ı Tebrik Ederiz.

Derneğmizin Genel Sekreteri Sayın Halil APAYDIN ile zeybek ekimizin bayan çalıştırıcılarından Sayın Derya APAYDIN çiftinin kız çocukları dünyaya gelmiştir. Bilge Deniz ismini verdikleri bebeğin ve annenin sağlık durumları iyi olup, aramıza katılan Bilge Deniz'e sağlıklı ve huzur dolu uzun bir yaşam dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Ramazan Ayınız Mübarek Olsun.

Dinimizce kutsal kabul edilen on bir ayın sultanı Ramazan ayı 09 Temmuz 2013 Salı günü başlayacak. Ramazan ayı boyunca tutulacak oruçla susuz kalmış ve aç insanların halini anlamaya, sabır ve şükretmenin, iyiliğin ve yardımseverliğin ve nefsine hakim olabilmenin güzelliğini bir kere daha anlamaya, yaşamaya çalışacağız.Ramazan ayında iftar saatinde ailenin tamamı sofrada bulunması istenir ve bazen iftar açmaya akrabalara gidilerek hal hatır sorulur. İftar saatleri aileyi birleştirdiği gibi iftar için yapılan akraba ziyaretleri ile de akrabaların gönülleri alınır. Ramazan ayında iftar saatinin güzelliği kadar sahura kalkmanın da ayrı bir güzelliği bulunmaktadır. Aslında ramazan ayında yaşadıklarımızı yaşamımız boyunca yaşamaya ve yaşatmaya çalışmamız gerekir. Bu vesile ile sabrın, nefsine hakim olmanın, iyiliğin ve yardımseverliğin yaşandığı on bir ayın sultanı Ramazan ayınız hayırlı ve mübarek olsun.

 

Yönetim Kurulu ...
Aydın İl genel Meclisi Üyesi Cavit Ancın Vefat Etmiştir.

Derneğimizin yönetim kurulu üyeliğinde görevinde iken vefat eden merhum Sayın Cihat ANCIN'ın ağabeyi Aydın İl Genel Meclisi Üyesi Sayın Cavit ANCIN vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Hemşerimiz Feyzullah Okumuş'un Kızının Nikah Daveti

Sayıştay Başkanlığında Uzman Denetçi olarak görev yapmakta olan hemşehrimiz Sayın Feyzullah OKUMUŞ’un kızı Merve OKUMUŞ’un aşağıda yer alan tarih ve adreste gerçekleştirilecek olan nikâh törenine bütün hemşehrilerimiz davetlidir. Hemşerilerimize duyurulur.

 

Yönetim Kurulu

...
Aydın Ağzıyla İncir Tadıyla SÜPER İNCİR Filmini İzleyelim.

Aydın’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Aydınlı Yönetmen Kerem SARI tarafından Merhum Başbakan Adnan MENDERES’in memleketi Çakırbeyli Köyü ve Aydın’ın tarihi mekanlarında çekilen “SÜPER İNCİR” 26 Temmuz 2013 Cuma Günü filmi sinemalarda gösterime girecektir. Film 10 gün içinde 30 bin izleyiciye ulaşması halinde Türkiye’deki tüm sinema salonlarında gösterilecektir. Aydın’ımızın ve bölgemizin tanıtımına katkı sağlayacak olan “SÜPER İNCİR” filmini tüm hemşerilerimizin, Egeye gönül verenlerin bir bilet alıp "Aydın Ağzıyla İncir Tadıyla" izlemesini tavsiye ediyoruz. Tüm hemşerilerimize ve Egeye gönül verenlere duyurulur.

 

Yönetim Kurulu

...
Kadir Gecenizi Kutlarız.

Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecenizi kutlar, iyilik ve güzelliklerin sizlerle olmasını dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Denetçi Yardımcılığı Sınav Duyurusu.

Ekonomi Bakanlığında görev yapmakta olan hemşerimiz Sayın Mehmet EKİZOĞLU’nun derneğimizin mail adresine gönderdiği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetçi Uzman Yardımcılığı Sınav Duyurusunu hemşerilerimizin bilgisine sunuyoruz. Denetçi Yardımcılığı Sınav Duyurusu ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır. Söz konusu sınava katılmak isteyen hemşerilerimize duyurulur. detaylar için tıklayınız.

 

Yönetim Kurulu 

...
30 ağuztos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

Gerçek boyutta görmek için tıklayınız...

Kurtuluş savaşımızın son adımları olan 30 Ağustos Zaferinin 91 yılı dolayısı ile Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarız. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ayak basması ile başlayan Kurtuluş Mücadelesi, 30 Ağustos’ta Türk Milletinin zaferi ile kazanılan Büyük Taarruzun ardından Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasıyla sonuçlanmıştır. ATATÜRK’ün önderliğindeki Anadolu insanının azmi ve kararlılığı ile kazanılmış olan bu zafer, bu toprakların Türk yurdu olduğunu bir kere daha tescillemiştir. Bu nedenle Kurtuluş savaşının hangi şartlar altında verildiğini unutmayarak her zamankinden daha çok çalışarak Türkiye Cumhuriyetini çağdaş ülkeler düzeyine çıkarmak bu ülkede yaşayan her Türk insanın görevidir. 30 Ağustos dolayısı ile vatanımızın düşman işgalinden kurtulması için canlarını veren şehitlerimize ve başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm gazilerimize minnetle şükranla bir kere daha anarız.

 

Yönetim Kurulu

...
Sayın Duman, Sayın Köse ve Sayın Yörük'e Geçmiş olsun.

Dernek yönetim kurulu üyesi Sayın Hasan DUMAN’ın annesi kalp ameliyatı olmuştur. Anne DUMAN’ın sağlık durumu iyi olup evde istirahat etmektedir. 

 

Dernek denetim kurulu üyemiz Sayın Yaşar KÖSE, rahatsızlık geçirmiştir. Sayın KÖSE’nin sağlık durumu iyi olup, evde istirahat etmektedir.

 

Dernek üyemiz Sayın İbrahim YÖRÜK’ün eşi rahatızlık geçirmiştir.  Bayan YÖRÜK’ün sağlık durumu iyi olup, evde istirahat etmektedir. 

 

Hemşerilerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir acil şifalar dileriz.

 

 

Yönetim Kurulu

...
Hemşerimiz Ali Aydın Cihanoğlu'na Başsağlığı Dileriz.

Hemşerimiz Sayın Ali Aydın CİHANOĞLU’nun babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 20.10.2013 Pazar Günü Aydın’da Osman Yozgatlı Camiinden kaldırılıp Tellidede Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu ...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.

Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Sayın Merve YAĞCI'ya Geçmiş Olsun.

Yönetim kurulu üyemiz Sayın Cahit YAĞCI'nın kızı ve zeybek ekibimizin oyuncularından Sayın Merve YAĞCI, geniz etinden ameliyat olmuştur. Sayın Merve YAĞCI'nın sağlık durumu iyi olup, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Valimiz Sayın Erol Ayyıldız’a Hayırlı Olsun Ziyareti.

Dernek Başkanımız Sayın Ender Vardar ve yönetim kurulu üyelerimiz, 23.09.2013 Pazartesi günü Valimiz Sayın Erol AYYILDIZ'ı makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valimiz Sayın AYYILDIZ ile saat 16:00’da başlayan ziyaret yaklaşık 1 saat sürdü. Ziyaret sırasında söz alan Dernek Başkanımız Sayın VARDAR, derneğimiz ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve Ankara’da yaşayan Aydınlıların, Aydın’ımız için her zaman göreve hazır olduğunu söyleyerek Sayın Valimizi yeni görevinde başarılar diledi.

 

Yönetim Kurulu

...
Sayın GÖÇER ve Sayın SIVACI Ailelerine Başsağlığı dileriz.

Derneğimizin üyesi ve Gümrük Muhafaza eski Genel Müdürü Sayın Haydar GÖÇER’in kayın validesi ile hemşerimiz Sayın Ahmet SIVACI’nın babası vefat etmiştir. Merhuma ve Merhumeye Allah’tan rahmet, Sayın GÖÇER ve Sayın SIVACI ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Bilek Güreşinde Madalya Kazanan Hemşerilerimizi Tebrik Ederiz.

23.12.2012 Pazar günü Ankara Bilek Güreşi Şampiyonasındaa Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğünün sporcusu olarak katılan hemşerilerimiz Sayın Efe TELYAKAR  ve İbrahim YAŞAR madalya kazandılar. Ankara’daki pek çok spor kulubünün katıldığı şampiyonada Sayın Efe TELYAKAR, 60 kiloda sol bilek güreşinde birinci, sağ bilek güreşinde ikinci, 70 kiloda sağ bilek güreşinde üçüncü, Sayın İbrahim YAŞAR ise 80 kiloda sağ bilek güreşinde ikinci oldu.  Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğünün sporcusu olarak madalya kazanan iki hemşerimiz Mart ayında Antalya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Ankara Bilek Güreşi Şampiyonasında madalya kazanan Sayın TELYAKAR ve Sayın YAŞAR’a başarılarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Alper-Umay Yüksel Çiftini Tebrik Ederiz.

Derneğmizin üyesi ve zeybek ekibi oyuncularından Sayın Alper YÜKSEL ile Umay YÜKSEL çiftinin kız çocukları dünyaya gelmiştir. "BELİZ" ismini verdikleri bebeğin ve annenin sağlık durumları iyi olup, aramıza katılan "BELİZ"'e sağlıklı ve huzur dolu uzun bir yaşam dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun.
 

Gerçek boyutta görmek için tıklayınız...

Türk Ulusunun Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi nedeniyle Türk Ulusunun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız. 19 Mayıs “Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek Samsuna çıkan Atatürk’ün liderliğinde binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde kazanılan Bağımsızlık mücadelemiz için çok önemli bir tarihtir. 19 Mayıs 1919 tarihinde yakılan ateş, tüm yurda kısa sürede yayılmış, Türk Milletinin makus talihi tersine dönmüş ve sonunda bugünkü mevcudiyetimiz olan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Cumhuriyetimizin devamı ve dünya üzerinde hak ettiği yere gelmesi için bizlere çok büyük görevler düşmektedir. Birlik ve beraberliğimize yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek şartlar ne olursa olsun bağımsızlığımızı korumalı, huzur ve güvenliğimizin bozulmasına fırsat vermemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Yönetim Kurulu

...
Van Başkale’deki Hain Saldırıyı Lanetliyoruz.

Türkiye’mizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik Van’ın Başkale ilçesinde güvenlik güçlerine yapılan menfur saldırı sonucunda 3 askerimizi şehit eden terör örgütüne ve yandaşlarını lanetliyoruz. Devletimizin en çok huzura ihtiyacı olduğu bu dönemde sinsice yapılmış bu saldırı, aciz insanların yaptığı kahpe bir saldırıdır. Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu ve benzeri saldırıyı gerçekleştirenler bu emellerine ulaşamayacakladır. Buna Yüce Türk Milleti müsaade etmeyecektir. Hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı yaralılara acil şifalar dileriz. Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Yönetim Kurulu

...
Aydın'ımızın Yeni Valisi Sayın Kerem AL oldu.

17 Ağustos tarihli Resmi gazetede yayımlanan vali atamalarına ilişkin karar ile Aydın Valiliğine Bayburt Valisi Sayın Kerem AL atanmıştır. Eski Valimiz Sayın Hüseyin Avni ÇOŞ ise Adana Valiliğine atanmıştır. Yeni Valimiz Sayın Kerem AL'ın ilimize yararlı hizmetler vereceği düşüncesiyle yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Hemşerimiz Esengül Civelek Yalova Valisi Olarak Atandı.

17 Ağustos tarihli Resmi gazetede yayımlanan vali atamalarına ilişkin karar ile Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı hemşerimiz Sayın Esengül CİVELEK, Yalova Valisi olarak atanmıştır. Yalova Valisi hemşerimiz Sayın Esengül CİVELEK'e yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Hakkari'deki Hain Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalar sonucunda 7 askerimizin şehit olduğu, 11 askerimizin ise yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Terörü bir kez daha nefretle ve şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri ve Türk Milletine başsağlığı ve sabır yaralılara acil şifalar dileriz.

Yönetim Kurulu

...
Kadir Geceniz ve Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun.

Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı kutlar, sevdiklerimizle sağlıklı ve huzur dolu bayramlar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

Gerçek boyutta görmek için tıklayınız...

 

Kurtuluş savaşımızın son adımları olan 30 Ağustos Zaferinin 89 yılı dolayısı ile Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarız. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ayak basması ile başlayan Kurtuluş Mücadelesi, 30 Ağustos’ta Türk Milletinin zaferi ile kazanılan Büyük Taarruzun ardından Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasıyla sonuçlanmıştır. devamı için tıklayınız.

...
Aydınmızın Kurtuluş Günleri Kutlu Olsun

Milli mücadelenin en yoğun şekilde gerçekleştiği Aydın’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü dolayısı ile vatandaşlarımızın kurtuluş bayramını kutlarız. Birinci Dünya Savaşı sonrası 15 Mayıs 1919 tarihinde İzmir’e Yunan kuvvetlerinin ayak basması ile başlayan bölgemizdeki Yunan işgali Sakarya'ya kadar ilerlemiş ve dünyanın gözleri önünde çoluk çocuk, genç yaşlı demeden insanımız katledilmiş, çeşitli işkencelere maruz bırakılmış, evlerini yakılıp yıkılmıştır. Yunanlıların İzmir'i işgal günlerinde Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılmış, Sivas ve Erzurum Kongreleri ile geri dönülemez bir yola girilmiştir. Ege Bölgesinde ise İzmir’de sıkılan ilk kurşun ile neye uğradığını şaşıran Yunan kuvvetleri, Yörük Ali ve ekibinin Malgaç baskını ile bu yurdun kolay kolay teslim alınamayacağını anlamışlardır. Aynı zamanda Malgaç baskını ile devamı için tıklayınız.

...
Umay - Alper Çiftine Mutluluklar Dileriz.

Zeybek ekibimizin oyuncularından Sayın Alper Nazmi YÜKSEL ile Sayın Umay TOTUK 18 Eylül 2011 pazar günü Vedat Dolakay nikah solununda yapılan törenle dünya evine girmiştir. Yaşamlarını birleştiren zeybek ekibimizin oyuncularına ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
2011-2012 Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı.

İlköğretim ve liselerde yaklaşık 15 milyon öğrencinin öğrenim göreceği ve 670 bin öğretmenin görev aldığı 2011-2012 yılı eğitim ve öğretim yılı başladı. Üç aylık bir aradan sonra 19 Eylül Pazartesi günü başlayan eğitim 08 Haziran 2012 Cuma ünü sona erecek. Eğitim ve öğretim yılı içinde öğrencilerimizin en iyi şekilde yetiştirilebilmeleri için öğretmenlerimize ve ailelerimize önemli görevler düşmektedir. Ülkemizin çağdaş ülkeler seviyesinde yerini alabilmesi için öğrencilerimizin ülkesini seven, kendine güvenen, ezberci olmayan, araştırmacı ve sorgulayıcı bir anlayışla yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu anlayışla yetişen öğrencilerimizin ileride görev aldığı her alanda Türkiye'mizin gelişmesine daha büyük katkı yapacağı açıktır.Bu düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ailelere ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Ramazan Ayınız Kutlu Olsun.

Dinimizce mübarek ay olarak kabul edilen on bir ayın sultanı Ramazan ayı 01 Ağustos pazartesi günü başlayacak. Oruç tutacak olanlar pazar gecesi sahura kalkacak ve pazartesi günü akşam ezanı ile birlikte ilk iftarını yapacak.İmsak vaktinden gün batımına kadar geçen sürede insanın hiç bir şey yiyip içmeyerek nefsini kontrol ettiği bu ayda Müslümanlar ibadetlerini eksiksiz yerine getirmeye çalışır. Bu ay içinde bir de çeşit çeşit yemeklerin yapıldığı iftar saatleri vardır. İftar saatinde ailenin tamamı sofrada bulunması istenir ve bazen iftar açmaya akrabalara gidilerek hal hatır sorulur. İftar saatleri aileyi birleştirdiği gibi iftar için yapılan akraba ziyaretleri ile de akrabaların gönülleri alınır. Ramazan ayında iftar saatinin güzelliği kadar sahura kalkmanın da ayrı bir güzelliği vardır. Mahalle halkı davul ve mani eşliğinde uyandırılarak sahura kaldırılır. Şimdilerde kurulan saatlerle uyanarak sahura kalkan insanlar eskiye özlem duyduklarını ifade etmektedirler.

 

On bir ayın sultanı Ramazan ayı tüm haklımıza hayırlı ve mübarek olsun

 

Yönetim Kurulu

...
Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yılı dolayısı ile Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kurtuluş savaşına katılan gazilerimize ve bu ülke için canlarını veren şehitlerimize bir kere daha minnetle ve şükranla anarız.

 

Yönetim Kurulu

...
Zeybek Kurslarımız Başlamıştır.

Ankara’da “Harmandalı Bilmeyen Kalmayacak” sloganı ile her yıl düzenlediğimiz zeybek kurslarımız 20 Kasım 2011 Pazar günü başladı. Anafartalar Anadolu Ticaret Meslek Lisesinin spor salonunda saat 13:00’de başlayan çalışmalarımıza üniversiteli öğrencilerimizin de aralarında bulunduğu yaklaşık 60 kişilik bir hemşeri grubu katıldı. Çalışmalarımıza Ankara da yaşayan ve Zeybek oyunlarına gönül veren Aydınlı olmayan arkadaşlarımızın da katıldığı ve ilk olarak Harmandalı oyunun gösterildiği çalışma yaklaşık 2 saat sürdü. Çalışmalara katılan hemşerilerimizin istekli olduğu gözlerden kaçmadı. Çalışmamıza Anıtkabir ziyareti için Ankara’da bulunan Türkiye Kuvva-i Milliye Mücahitler Derneği Aydın ve Bozdoğan Şubesi temsilcileri de katıldı. Kuvva-i Milliye ve Zeybek kıyafetleri giymiş olarak çalışmamıza katılan grup zeybek çalışmalarımıza katılmış olan kursiyerlere tanıtıldı. devamı için tıklayınız.

...
Hemşerimiz Uz. Dr.Sayın Ali Doğan Kon TV'de Programa çıkacaktır.

Hemşehrimiz Nöroloji Uzmanı Uzman Dr. Ali DOĞAN 22 şubat 2013 CUMA günü saat:11 00 KON TV’ de Simge Akoğlu 'nun sunduğu Hanımeli programında “Alzheimer ve Unutkanlık” konusu ile canlı yayın konuğu olacaktır. Programın içinde en uzun yaşayan insanların şehri olan Nazilli örneklemesi ile “uzun yaşamın sırrı” konusu da konuşulacaktır. Hemşerilerimizi programı izlemeye davet ediyoruz.

Yönetim Kurulu ...
 Sayfalar : « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »
Egeliler İftar Yemeğinde Buluştu.
Dernekte Öğrencilerimizle Brunch ’ta Buluştuk.
Aydınlılar TSM Korosu Yaza Merhaba Konserini Sundu.
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.
Geleneksel 11. Tavla Turnuvamızın Şampiyonu Belli Oldu.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA