Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
SİTE İÇİ ARAMA
Toplam : 1043 kayıt mevcut.
Hemşerimiz Mustafa Savaş’ı tebrik ederiz.

Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı hemşerimiz Sayın Mustafa SAVAŞ’ın bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Ali ismini verdikleri bebeğin ve annenin sağlık durumları iyi olup, aramıza katılan Ali’ye sağlıklı ve huzur dolu uzun bir yaşam dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Her Türk Vatandaşını Oy Kullanmaya Davet Ediyoruz.

Değerli Hemşehrim,

 

Bildiğiniz gibi 22 Temmuz 2007 Pazar Günü Türkiye’mizin önümüzdeki dört yılın yönetimini belirleyecek olan milletvekili genel seçimleri yapılacaktır.

Türkiye’miz; işsizlik, terör, güvenlik, eğitim, sağlık, ekonomi başta olma üzere pek çok sorunla karşı karşıya bulunmaktadır. Bu sorunların çözümü için dürüst, adil, dünyadaki gelişmeleri takip eden, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin haklarını her ortamda en iyi şekilde savunabilecek ve temsil edebilecek milletvekillerini seçmemiz  gerekmektedir. Bu şekilde insanların refah içinde yaşadığı, diğer devletler nezdinde hak ettiği yerde bulunan ve daha gelişmiş bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti sağlanmış olacaktır.

Daha iyi bir Türkiye için bu ülke toprakları üzerinde yaşayan her Türk vatandaşının, ülke yönetiminde söz sahibi olduğunun bilinciyle vatandaşlık görevini yerine getirmesi gerekmektedir.

Bu nedenle her Türk Vatandaşını oy vermeye davet ediyoruz.

 

Yönetim Kurulu

...
Zeybek Kursumuz Bu Hafta Saat 11:00 -14:00 arası Yapılacaktır.

Kasım ayından beri sürdürmekte olduğumuz zeybek kursumuz 29 Nisan 2012 Pazar günü saat 11:00’de başlayacaktır. Zeybek kursumuza katılacak olan hemşerilerimize ve zeybek oyunlarına gönül verenlere duyurulur.

...
Funda - Yunus Çarpan Çiftine Mutluluklar Dileriz.

Derneğimizin üyelerinden Sayın Yunus ÇARPAN ile Funda hanım 07 Ekim 2011 cuma günü Çine İlçemizin Soğukoluk Köyünde yapılan düğün ile dünya evine girmiştir. Genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Bilge - Sezer Şahne çiftine mutluluklar dileriz.

Hemşerimiz emekli Hakim Albay Recep SÖZEN'nin kızı Sayın Bilge SÖZEN ile Vakıflar Bankası'nda görev yapan Sayın Sezer ŞAHNE 15 Ekim 2011 cumartesi günü yapılan düğün ile dünya evine girmiştir. Genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Zeybek Kursumuz Bu Dönem İçin Sona Ermiştir.

2011 Kasım ayından beri her hafta sonu pazar günleri düzenlemekte olduğumuz zeybek kursumuz 13.05.2012 pazar günü yapılan son çalışma ile bu dönem için bitirilmiştir. Ancak 03 Haziran 2012 tarihindeki Geleneksel Aydınlılar Gecesinde gösteri yapacak olan zeybek ekibine seçilen arkadaşlarımızla 20 ve 27 Mayıs 2012 tarihlerinde saat 12:30’da başlamak üzere zeybek ekibimizin çizgi çalışması yapılacaktır. 2012 Kasım ayında yeniden başlayacak olan zeybek kursumuz ve derneğimizin diğer faaliyetleri ile ilgili bilgileri www.efeler.org adlı internet sitemizden takip edebilirsiniz. Zeybek kursumuza katılan hemşerilerimize gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür ederiz.

 

Yönetim Kurulu

...
Şehitlerimize Allah'tan Rahmet Dileriz.

Bitlis'in Güroymak ilçesinde terör örgütü tarafından kurulan hain pusuda 5 polisimizin, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalar sonucunda 24 askerimizin şehit olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Hain saldırılarda 5 polis 24 askerimizin şehit olması nedeniyle acımız büyüktür. Ancak Türkiye’miz güçlü bir ülkedir ve bu acıyı da atlatacaktır. Türkiye’mizin bütünlüğünü, birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik olarak yapılan bu ve benzeri hain saldırıyı yapanlar emellerine ulaşamayacaklarıdır. 29 güvenlik görevimizi şehit eden bu hain saldırıları yapanları lanetliyoruz. Terörü bir kez daha nefretle ve şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri ve Türk Milletine başsağlığı ve sabır yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Yönetim Kurulu

...
Anneler Gününüz Kutlu Olsun.

Gökyüzünden bir yıldız kayar, dilek tutarız. Anneler gözlerini kapar bütün dilekleri bizim içindir.

 

Bu vesile ile bizleri büyüten fedakar analarımızın Anneler Gününü kutlar, çocuklarıyla sağlıklı uzun ömürler diler ve tüm anaların ellerinden öperiz.

 

Yönetim Kurulu

...
Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yılı dolayısı ile Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kurtuluş savaşına katılan gazilerimize ve bu ülke için canlarını veren şehitlerimize bir kere daha minnetle ve şükranla anarız.

 

Yönetim Kurulu

...
Kurban Bayramınızı Kutlarız.

Kurban Bayramınızı kutlar, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla Anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün 73 üncü yılı dolayısı ile anısı önünde eğiliriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Guinness Rekorumuz Tescil Edildi.

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin 15 yıldır Ankara’da sürdürdüğü zeybek kurslarına katılan hemşerilerimizle Harmandalı Zeybeği oynayarak Guinness rekorunu kırmak için 17 Nisan 2011 Pazar günü gerçekleştirmiş olduğumuz Guinness Rekoru denemesi Guinness World Records tarafından tescil edildi. Ankara’da faaliyet gösteren derneğimizin 17 Nisan 2011 Pazar günü gerçekleştirdiği “En Yüksek Katılımlı Harmandalı Zeybeği Gösterisi” ismini verdiği rekor denememizin Guinness World Records tarafından tescil edilmesi ile bu alanda daha önce Aydın’da 525 kişi ile Harmandalı Zeybeği oynayarak oluşturulan Guinness Rekoru, 702 kişi ile kırılarak geliştirilmiş oldu. sertifika ve detaylar için tıklayınız.

...
Zeybek Kursumuzun Başlama Saati 13:00 Olarak Değiştirilmiştir.

20 Kasım 2011 Pazar günü saat 11:00’de başlayacağını duyurduğumuz zeybek kursumuz; Pazar günü okulda KPDS sınavı olması ve sınav saatinde okula sınava gireceklerin dışında kimse alınmaması nedeniyle zeybek kursumuzun başlama saati 13:00’e alınmıştır.Zeybek kursumuza katılacak olan hemşerilerimize ve zeybek oyunlarına gönül verenlere duyurulur.

...
Belediye Başkanlarımızı Tebrik Ederiz.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel yönetim seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere ilçe Belediye Başkanlarını tebrik eder, Başkanlarımıza Aydın’ımızı ve ilçelerimizi hak ettiği yere getireceğini inancıyla görevlerinde başarılar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Zeybek Göstersi ve Konsere Davet.

Derneğimizin kurucusu olduğu Egem Platformunca düzenlenen Ege İlleri 5. Tanıtım Sergisi ve Etkinliklerinin 3 üncü gününde (21.04.2012 Cumartesi Günü) Derneğimizce Nefesli Çalgılar Show Band Grubu ile derneğimizin Zeybek Ekibinin gösterisi ve Türk Halk Müziği konseri etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinliğe Sayın Valimiz Kerem AL, Eski Bakanlarımız Sayın Cengiz ALTINKAYA, Sayın Atilla KOÇ ve milletvekillerimizin katılacağı etkinlik saat15:00 başlayacaktır. 2 saat sürecek olan gösteriler ve konserimize tüm halkımız davetlidir.

 

...
Umay - Alper Çiftine Mutluluklar Dileriz.

Zeybek ekibimizin oyuncularından Sayın Alper Nazmi YÜKSEL ile Sayın Umay TOTUK 18 Eylül 2011 pazar günü Vedat Dolakay nikah solununda yapılan törenle dünya evine girmiştir. Yaşamlarını birleştiren zeybek ekibimizin oyuncularına ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
İsmail Kozan'a Başsağlığı Dileriz.

Derneğimizin denetim kurulu üyesi ve Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Sayın İsmail KOZANın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Nazilli Belediyespor Şampiyon Oldu.

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Nazilli Belediyespor, ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 28 Nisan 2012 Cumartesi günü Diyarbakır deplasmanında Erganispor ile oynadığı karşılaşmayı 4-0 kazanan Nazilli Belediyespor bu sonuçla ligin bitimine 2 hafta kala puanını 75’e çıkardı. En yakın takipçisi Keçiörengücü’nün 34. haftadaki maçını mağlup bitirmesi ile aradaki puan farkı 12 ‘ye yükselmiş oldu. Önümüzdeki yıl Spor Toto 2. Lig’te mücadele edecek olan Nazilli Belediyespor’u şampiyonluğu yaşatan başta Belediye Başkanımız Sayın Haluk ALICIK, Kulüp Başkanı Sayın Vahit AYSAN olmak üzere kulüp yönetim kurulu üyelerine, teknik ekip ve futbolcu kadrosunu tebrik eder, başarılarının Spor Toto 2. Ligde devam etmesini dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Ahmet Şerif Bayındır'a Başsağlıı Dileriz.

Derneğimizin üyesi Öğretmen Sayın Ahmet Şerif BAYINDIR'ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
2008-2009 Eğitim ve Öğretim Başladı.

İlk öğretim ve liselerde yaklaşık 14 milyon öğrencinin öğrenim göreceği ve 662 bin öğretmenin görev aldığı 2008-2009 yılı eğitim ve öğretim yılı başladı. Üç aylık bir aradan sonra 08 Eylül Pazartesi günü başlayan eğitim 12 Haziran 2009 Cuma ünü sona erecek.

Eğitim ve öğretim yılı içinde öğrencilerimizin en iyi şekilde yetiştirilebilmeleri için öğretmenlerimize ve ailelerimize önemli görevler düşmektedir. Ülkemizin çağdaş ülkeler seviyesinde yerini alabilmesi için öğrencilerimizin ülkesini seven, kendine güvenen, ezberci olmayan, araştırmacı ve sorgulayıcı bir anlayışla yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu anlayışla yetişen öğrencilerimizin ileride görev aldığı her alanda Türkiye'mizin gelişmesine daha büyük katkı yapacağı açıktır.devamı için tıklayınız

...
ÖRKOOP’A FAO Madalyası

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Teşkilatı (FAO) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının işbirliği ile yürütülen Dünya Gıda Günü her yıl 16 Ekim tarihinde değişik etkinliklerle kutlanmaktadır.  Dünya Gıda Günü’nün bu yıl ki teması “Küresel Gıda Fiyatları-Krizden İstikrara” olarak belirlenmiştir. 16 Ekim’de Ankara’da düzenlenen kutlamalarda gıda güvenliğine katkıda bulunan ve bu yılın temasına uygun faaliyet gösteren Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifine (ÖRKOOP) FAO madalyası verilmiştir. ÖRKOOP’un FAO madalyasını ÖRKOOP’un Yönetim Kurulu Başkanı ve eski milletvekilimiz Sayın Ahmet ERTÜRK Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında yapılan törende almıştır. detaylar için tıklayınız.

...
Zeybek Kursumuz Bu Hafta (25.11.2012) Saat 11:00'de Başlayacaktır.

Geçen hafta sınav dolayısı ile saat 13:00'de başlamış olduğumuz zeybek kursumuz 25 Kasım 2012 Pazar günü saat 11:00’de başlayacaktır. Zeybek kursumuza katılacak olan hemşerilerimize ve zeybek oyunlarına gönül verenlere duyurulur.

 

Yönetim Kurulu

...
Uzun Yaşamın Sırrı: Nazilli

Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesinin birlikte gerçekleştirdiği Uzun Yaşamın Sırrı Nazilli konulu araştırma sonuçları 07 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Çırağan Otelte yapılan toplantıda anlatıldı. Toplantıya Dernek Başkanımız Sayın Ender VARDAR’ın yanısıra Bilim Kurulu mensupları Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr. İsmail TUFAN, Avusturyalı bilim adamı Sayın Prof.Dr. Terence SEEDSMAN,  Sağlık Eski Bakanı Sayın Osman DURMUŞ, Aydın Milletvekili Sayın Ali UZUNIRMAK, Nazilli Kaymakamı Sayın Mehmet OKUR, Nazilli Belediye Başkanı Sayın Haluk ALICIK, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin PİRİNÇ ve sivil toplum örgütleri katıldı. Toplantıda gerçekleştirilen araştırma raporunun sonuçlarını Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr. İsmail TUFAN açıklandı. Sayın TUFAN Nazilli Yaşlılık Araştırması raporu ile ilgili yaptığı açıklamada, çalışmanın 4 yıl sürdüğünü, son 30 yılını Nazilli’de geçiren  ve üç nesildir Nazilli’de yaşayan 60 yaş üstü 10 bir kişi ile görüştüklerini, bu kişilerin yaşayışlarını devamı için tıklayınız >>>>

...
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun.

Türk Ulusunun Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi nedeniyle Türk Ulusunun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız. 19 Mayıs “Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek Samsuna çıkan Atatürk’ün liderliğinde binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde kazanılan Bağımsızlık mücadelemiz için çok önemli bir tarihtir. 19 Mayıs 1919 tarihinde yakılan ateş, tüm yurda kısa sürede yayılmış, Türk Milletinin makus talihi tersine dönmüş ve sonunda bugünkü mevcudiyetimiz olan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Cumhuriyetimizin devamı ve dünya üzerinde hak ettiği yere gelmesi için bizlere çok büyük görevler düşmektedir. Birlik ve beraberliğimize yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek şartlar ne olursa olsun bağımsızlığımızı korumalı, huzur ve güvenliğimizin bozulmasına fırsat vermemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 

Yönetim Kurulu

...
2017-2018 Eğtiim Öğretim Yılı Başladı.

İlköğretim ve liselerde yaklaşık 17 milyon öğrencinin öğrenim göreceği 2017-2018 yılı eğitim ve öğretim yılı başladı. Üç aylık bir aradan sonra 18 Eylül Pazartesi günü başlayan eğitim ve öğretimin birinci dönemi 19 Ocak 2018 Cuma günü, 05 Şubat 2018 pazartesi günü başlayacak ikinci dönem ise 08 Haziran 2018 Cuma ünü sona erecek.

 

Eğitim ve öğretim yılı içinde öğrencilerimizin en iyi şekilde yetiştirilebilmeleri için öğretmenlerimize ve ailelerimize önemli görevler düşmektedir. Aileden başlayan eğitim ve öğretim okullarda öğretmenlerimizle daha iyi bir şekilde devam ettirilerek öğrencilerimizin, ülkesini seven ve geçmişini bilen, çağın teknolojine ve gelişimine ayak uyduracak, kendine güvenen, araştırmacı, ezberci olmayan, sorgulayan, bilgiyi nereden nasıl alabileceğini öğreten bir anlayışla yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu anlayışla yetişen öğrencilerimizin ileride görev aldığı her alanda Türkiye'mizin gelişmesine daha büyük katkı yapacağı açıktır.

 

Bu düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ailelere ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
4. Genel Başkanımız Sayın Yusuf Özdemir'e başsağlığı Dileriz.
Derneğimizin 4. Genel Başkanı Sayın Yusuf Özdemir'in ablası vefat etmiştir. Merhumeye Allahtan rahmet, Özdemir ailesine başsağlığı dileriz. Yönetim kurulu ...
2 Nisan 2017 Tarihinde Hemşerilerimizle Pazar Kahvaltıdında Buluştuk.

Derneğimizin yeni yönetim kurulu Ankara'da hemserilerimizle pazar kahvaltısında bir araya geldi. Hemşerimize ait Künar Restauranta saat 10:30 da başlayan kahvaltıya yönetim ve denetim kurulu üyelerimizin yanısıra Derneğimizin 4. Genel Başkanı Sayın Yusuf Özdemir'in de bulunduğu yaklaşık 80 kişilik hemşerimiz katıldı. Pazar kahvaltısında söz alan Dernek Başkanı Sayın Halil Apaydın dernek olarak görevimizin hemşerilerimizi bir arada tutmak, birlikte bir şeyler başarmak olduğu hemşerilerimiz arasında yardımlaşmayı ve dayanışmaya sağlamak olduğunu söyledi. Bu birlikteliği sağlamak için hemşerimizin işyerinde 4. kez pazar kahvaltısı gerçekleştirdiklerini hemşerilerimizin katılımından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Ayrıca Sayın Apaydın katılımcılara derneğimizin önümüzdeki günlerde yapacak olduğumuz faaliyetler ile ilgili bilgi verdi ve hemşerilerimizden destek istedi. Sayın Apaydın yönetim kurulu olarak iyi niyetle çalıştıklarını, hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği artırmak amacıyla devamı için tıklayınız.

 

Yönetim kurulu

...
2 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 97 ıncı yılı dolayısı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlarız.

Yönetim Kurulu

...
Aydın İl genel Meclisi Üyesi Cavit Ancın Vefat Etmiştir.

Derneğimizin yönetim kurulu üyeliğinde görevinde iken vefat eden merhum Sayın Cihat ANCIN'ın ağabeyi Aydın İl Genel Meclisi Üyesi Sayın Cavit ANCIN vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Türk Kadınlarının Dünya Kadınlar Gününü Kutlarız.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Türk Kadınlarının Dünya Kadınlar Gününü kutlar, her platformda Türk Kadınlarının hak ettikleri yere gelmesini temenni ederiz. Bu vesile ile kurtuluş savaşımızda büyük kahramanlıklar göstermiş Türk kadınlarını minnetle ve şükranla anarız. Ruhları şad, yattığı yerler cennet mekan olsun.

 

Yönetim Kurulu

...
Necmettin-Halime Çomak Çiftine Başsağılı Dileriz.

Hemşerimiz Sayın Necmettin ÇOMAK'ın kayınvalidesi, Halime COMAK'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Sayın Mehmet BOZTAŞ'a Başsağlığı Dileriz.

Aydın Eski Milletvekilimiz Sayın Mehmet BOZTAŞ'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Aydın'ımızın Yeni Valisi Yavuz Selim Köşger Oldu.

Aydın Valiliğine Bingöl Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER atanmıştır. ÖncekiValimiz Sayın Ömer Faruk KOÇAK ise Merkez Valisi olarak atanmıştır. Önceki Valimiz Sayın Ömer Faruk KOÇAK'a Aydınımıza vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, Yeni Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER'e ilimize yararlı hizmetler vereceği düşüncesiyle yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Tapu ve Kadastro Personel Alımı Duyurusu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne, Tapu Branşı için 25, Teknik Branş için 10 olmak üzere toplam 35 Tapu ve Kadastro Uzman Yardımcısı ile 20 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı ile Tapu ve Kadastro Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı ile ilgili bilgiler ekteki linkte yer almaktadır. İlgilenen hemşerilerimize duyurulur.

 

Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için tıklayınız: http://web.tkgm.gov.tr/tkgm/index.php?page=haberler&Id=6206

 

Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı için tıklayınız: http://web.tkgm.gov.tr/tkgm/index.php?page=haberler&Id=6181 

 

Yönetim Kurulu

...
Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Ramazan Bayramınızı kutlar aileniz ve sevdiklerinizle şeker tadında bir bayram geçirmenizi dileriz.

 

Yönetim kurulu

...
Hemşerimiz Sayın Kemalettin BALKU'yu Tebrik Ederiz

TEİAŞ Genel Müdürlüğünde İşletme Müdür Yardımcısı (teknik) olarak görev yapmakta olan aynı zamanda TEİAŞ Spor Kulübü Asbaşkanı olan Milli güreşci derneğimizin üyesi hemşerimiz Sayın Kemalettin BALKU, Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Hemşehrimiz Sayın Kemalettin BALKU'yu tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Yönetim Kurulu ...
Ramazan Ayınız Mübarek Olsun.

Dinimizce kutsal kabul edilen on bir ayın sultanı Ramazan ayı bugün akşam kalkacağımız sahur ve Cumartesi günü yapılacak iftar ile başlayacak. Ramazan ayı boyunca tutulacak oruçla susuz kalmış ve aç insanların halini anlamaya, sabır ve şükretmenin, iyiliğin ve yardımseverliğin ve nefsine hakim olabilmenin güzelliğini bir kere daha anlamaya, yaşamaya çalışacağız.

Ramazan ayında iftar saatinde ailenin tamamı sofrada bulunması istenir ve bazen iftar açmaya akrabalara gidilerek hal hatır sorulur. İftar saatleri aileyi birleştirdiği gibi iftar için yapılan akraba ziyaretleri ile de akrabaların gönülleri alınır. Ramazan ayında iftar saatinin güzelliği kadar sahura kalkmanın da ayrı bir güzelliği bulunmaktadır. Aslında ramazan ayında yaşadıklarımızı yaşamımız boyunca yaşamaya ve yaşatmaya çalışmamız gerekir.

 

Bu vesile ile sabrın, nefsine hakim olmanın, iyiliğin ve yardımseverliğin yaşandığı on bir ayın sultanı Ramazan ayınız hayırlı ve mübarek olsun.

 

Yönetim Kurulu

...
Yeni Yönetim Kurulu Görev Dağılım Yapıldı.

Genel Kurul Toplantısından sonra yapılan Yeni Yönetim Kurulumuz toplanarak görev dağılımı yaptı. Genel Başkanlığa yeninden Sayın Ender VARDAR seçildi. Diğer üyelerimizin görev dağılımı şu şekilde oluştu.

 

Yönetim Kurulu

...
Aydınlılar TSM Korosu Kış Konserini Sundu

Hemşerimiz Sayın Özben SEZGİN ERKÖK başkanlığında Ankara’da yaşayan Aydınlıların oluşturduğu ve TRT ses sanatçılarından Ertuğrul SEVİNDİK’in şefliğindeki Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu Kış Konserini 16.12.2013 Pazartesi günü Kültür ve Turizm Bakanlığı DÖSİM Kültür Merkezi 75. yıl Tiyatro salonunda gösterisi sundu. Saat 19:30’da başlayan konsere TBMM Eski Başkanı Sayın İsmet SEZGİN, Eski Bakan Sayın Şerif ERCAN, Ankara Eski Milletvekili Sayın Faruk DEMİR, Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Sayın Yekta Güngör ÖZDEN ve çok sayıda hemşerimiz katıldı. Konserde Eklemedir Koca Konak, Elindedir Bağlama, Kırmızı Buğday, gibi bölgemiz sevilen türkülerinin yanı sıra Türk Sanat Müziğinin seçkin eserlerini seslendirdi. Konserin birinci bölümün sonunda Ankara Eski Milletvekili Sayın Faruk DEMİR tarafından, Mustafa Kemal Atatürk'e duyulan özlemi ifade eden ve Âşık Mahzuni Şerif türküsü olan “Sarı Saçlım Mavi Gözlüm” türküsü seslendirildi. Konserin ikinci bölümünün başında ise Sayın Galip AYDOĞDU ve Sayın Ebru YÜKSEL’den oluşan zeybek ekibimiz Harmandalı Zeybeği devamı için tıklayınız.>>>>

...
Menderes Payze'ye Başsağlığı Dileriz.

Derneğimizin Genel Sekreteri Menderes PAYZE'nin halasının kocası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu ...
 Sayfalar : « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »
"Aydınca Söyleşiler"'in İlk Konuğu Deniz Depboylu oldu.
Mart Ayı Kahvaltımız ve Milli MücadeledeTürk Kadını Konulu Konferansımız Yapıldı.
Öğrencilerimizin Tanışma Çayı Yapıldı.
Hemşeri Ziyaretlerimiz Devam Ediyor.
Şubat Ayı Pazar Kahvaltısı Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA