Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
SİTE İÇİ ARAMA
Toplam : 810 kayıt mevcut.
Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yılı dolayısı ile Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kurtuluş savaşına katılan gazilerimize ve bu ülke için canlarını veren şehitlerimize bir kere daha minnetle ve şükranla anarız.

 

Yönetim Kurulu

...
Künar Restaurant'ın Açılışına Davet

Derneğimizin Yönetim Kurulu üyesi hemşerimiz Sayın Hasan UYMAZ’ın sahibi olduğu KÜNAR RESTEURANT, “Ege Lezzeti” Ümit Mahallesi 2432. Cadde 2494/1 Sokak No 4 Osman Ağa Konakları Ümitköy Çankaya Ankara adresinde taşınmış olup, 21.02.2015 Cumartesi Günü açılışı yapılacaktır. Derneğimizin zeybek ekibinin de gösteri yapacağı ve saat 14:00’da yapılacak olan açılışa tüm hemşerilerimiz davetlidir. Açılışa katılmak isteyen hemşerilerimize duyurulur

 

Yönetim Kurulu

...
Zeybek Kursumuz Bir Hatfa Süreyle İptal Edilmiştir.

06 Mayıs 2012 Pazar günü yapacak olduğumuz zeybek kursumuz iptal edilmiştir. Zeybek Kursumuz 13 Mayıs 2012 Pazar günü aynı yerde saat 12:00’de başlayacaktır. Zeybek kursumuza katılacak olan hemşerilerimize ve zeybek oyunlarına gönül verenlere duyurulur.

...
Ahmet Şerif Bayındır'a Başsağlıı Dileriz.

Derneğimizin üyesi Öğretmen Sayın Ahmet Şerif BAYINDIR'ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Nazilli Belediyespor Şampiyon Oldu.

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Nazilli Belediyespor, ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 28 Nisan 2012 Cumartesi günü Diyarbakır deplasmanında Erganispor ile oynadığı karşılaşmayı 4-0 kazanan Nazilli Belediyespor bu sonuçla ligin bitimine 2 hafta kala puanını 75’e çıkardı. En yakın takipçisi Keçiörengücü’nün 34. haftadaki maçını mağlup bitirmesi ile aradaki puan farkı 12 ‘ye yükselmiş oldu. Önümüzdeki yıl Spor Toto 2. Lig’te mücadele edecek olan Nazilli Belediyespor’u şampiyonluğu yaşatan başta Belediye Başkanımız Sayın Haluk ALICIK, Kulüp Başkanı Sayın Vahit AYSAN olmak üzere kulüp yönetim kurulu üyelerine, teknik ekip ve futbolcu kadrosunu tebrik eder, başarılarının Spor Toto 2. Ligde devam etmesini dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
İsmail Kozan'a Başsağlığı Dileriz.

Derneğimizin denetim kurulu üyesi ve Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Sayın İsmail KOZANın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Zeybek Kursumuz Bu Hafta Saat 11:00 -14:00 arası Yapılacaktır.

Kasım ayından beri sürdürmekte olduğumuz zeybek kursumuz 29 Nisan 2012 Pazar günü saat 11:00’de başlayacaktır. Zeybek kursumuza katılacak olan hemşerilerimize ve zeybek oyunlarına gönül verenlere duyurulur.

...
Milletvekili Aday Adaylığını Açıklayan Hemşerilerimizi Tebrik Ederiz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Müşavir olarak görev yapmakta olan Dernek Başkanımız Sayın Ender VARDAR, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerinde Aydın’dan milletvekilli aday adayı olmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki görevinden istifa etmiştir. 

 

Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı ve Derneğimizin üyesi Sayın Cengiz ALTINKAYA, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerinde milletvekilli aday adaylığını açıklamıştır.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Müşavir olarak görev yapmakta olan Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hasan DUMAN, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerinde Aydın’dan milletvekilli aday adayı olmak için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığındaki görevinden istifa etmiştir. 

 

Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Avukat Sayın Selim KARAKOYUN, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerinde Aydın’dan milletvekilli aday adaylığını açıklamıştır.

 

Derneğimizin üyesi Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa SAVAŞ, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerinde Aydın’dan milletvekilli aday adaylığını açıklamıştır. 

 

Rekabet Kurumu Başkanlığında Uzman olarak görev yapmakta olan Derneğimizin Üyesi Sayın Hilmi BOLATOĞLU, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerinde Aydın’dan milletvekilli aday adayı olmak için Rekabet Kurumu Başkanlığındaki görevinden istifa etmiştir. 

 

Dernek üyesi Avukat Sayın Pınar ÖNCÜ TÜTÜNCÜOĞLU, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerinde Aydın’dan milletvekilli aday adaylığını açıklamıştır.

 

Sayın VARDAR’a, Sayın Cengiz ALTINKAYA'ya, Sayın DUMAN’a, Sayın KARAKOYUN’a, Sayın SAVAŞ’a, Sayın BOLATOĞLU’na ve Sayın ÖNCÜ TÜTÜNCÜOĞLU’na milletvekili aday adaylığı için tebrik eder, adaylığının kendilerine, Aydın’ımıza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını dileriz. 

 

Yönetim Kurulu

...
Zeybek Kurslarımız Başlamıştır.

Ankara’da “Harmandalı Bilmeyen Kalmayacak” sloganı ile her yıl düzenlediğimiz zeybek kurslarımız 20 Kasım 2011 Pazar günü başladı. Anafartalar Anadolu Ticaret Meslek Lisesinin spor salonunda saat 13:00’de başlayan çalışmalarımıza üniversiteli öğrencilerimizin de aralarında bulunduğu yaklaşık 60 kişilik bir hemşeri grubu katıldı. Çalışmalarımıza Ankara da yaşayan ve Zeybek oyunlarına gönül veren Aydınlı olmayan arkadaşlarımızın da katıldığı ve ilk olarak Harmandalı oyunun gösterildiği çalışma yaklaşık 2 saat sürdü. Çalışmalara katılan hemşerilerimizin istekli olduğu gözlerden kaçmadı. Çalışmamıza Anıtkabir ziyareti için Ankara’da bulunan Türkiye Kuvva-i Milliye Mücahitler Derneği Aydın ve Bozdoğan Şubesi temsilcileri de katıldı. Kuvva-i Milliye ve Zeybek kıyafetleri giymiş olarak çalışmamıza katılan grup zeybek çalışmalarımıza katılmış olan kursiyerlere tanıtıldı. devamı için tıklayınız.

...
Zeybek Kursumuzun Başlama Saati 13:00 Olarak Değiştirilmiştir.

20 Kasım 2011 Pazar günü saat 11:00’de başlayacağını duyurduğumuz zeybek kursumuz; Pazar günü okulda KPDS sınavı olması ve sınav saatinde okula sınava gireceklerin dışında kimse alınmaması nedeniyle zeybek kursumuzun başlama saati 13:00’e alınmıştır.Zeybek kursumuza katılacak olan hemşerilerimize ve zeybek oyunlarına gönül verenlere duyurulur.

...
Guinness Rekorumuz Tescil Edildi.

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin 15 yıldır Ankara’da sürdürdüğü zeybek kurslarına katılan hemşerilerimizle Harmandalı Zeybeği oynayarak Guinness rekorunu kırmak için 17 Nisan 2011 Pazar günü gerçekleştirmiş olduğumuz Guinness Rekoru denemesi Guinness World Records tarafından tescil edildi. Ankara’da faaliyet gösteren derneğimizin 17 Nisan 2011 Pazar günü gerçekleştirdiği “En Yüksek Katılımlı Harmandalı Zeybeği Gösterisi” ismini verdiği rekor denememizin Guinness World Records tarafından tescil edilmesi ile bu alanda daha önce Aydın’da 525 kişi ile Harmandalı Zeybeği oynayarak oluşturulan Guinness Rekoru, 702 kişi ile kırılarak geliştirilmiş oldu. sertifika ve detaylar için tıklayınız.

...
Sayın Galip Aydoğdu'a Başsağlığı Dileriz.

Derneğimizin Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Galip AYDOĞDU’nun annesinin amcası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Kurban Bayramınızı Kutlarız.

Kurban Bayramınızı kutlar, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
EGEM Platformu Dönem Başknalığı Derneğimize Geçti.

Ege Bölgesini oluşturan 8 ilin Ankara’da bulunan Dernek ve Vakıflarının temsilcilerinin oluşturduğu EGEM Platformu Dönem Başkanlığını bir yıllık süreyle Temmuz 2012 tarihinden itibaren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği geçmiştir. Derneğimiz adına EGEM Platformu Dönem Başkanlığını Genel Başkanımız Sayın Ender VARDAR yürütecektir. Egem Platformu Yönetminin yapmış olduğu toplantıda daha önce 2006 ve 2009 yıllarında Dönem Başkanlığını görevini yürüten Derneğimizin Temmuz 2012 – Temmuz 2013 arasında da Dönem Başkanlığını yürütmesi uygun görülmüştür. Ege Bölgesini oluşturan iller arasında işbirliği, güç birliği, dayanışmayı ve Ege Bölgesini her ortamda en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlayan devamı için tıklayınız.

...
Anaşehir Koleji Bursluluk Duyurusu

Ankara’da faaliyet gösteren ANAŞEHİR KOLEJİ “Anaokulu – İlkokulu – Ortaokulu” sahibi hemşerimiz işadamı Sayın İlker ÇEKİNMEZ’in Koleji ile duyurusu; “Bağlıca Anaşehir Kolej’inde 18 kişilik sınıflarımızda, kişiye özgü eğitim, yoğun İngilizce programı, 2 nci Yabancı dil ve kulüp çalışmalarımızla çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Okulumuzun bursluluk sınavı 21 Mart 2015 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınava katılım için 444 69 91’den 4’ü tuşlayınız. İletişim: www.anasehirkoleji.com 444 69 61”  İlgilenen hemşerilerimize duyurulur.

 

Yönetim Kurulu ...
Zeybek Kursumuz Bu Dönem İçin Sona Ermiştir.

2011 Kasım ayından beri her hafta sonu pazar günleri düzenlemekte olduğumuz zeybek kursumuz 13.05.2012 pazar günü yapılan son çalışma ile bu dönem için bitirilmiştir. Ancak 03 Haziran 2012 tarihindeki Geleneksel Aydınlılar Gecesinde gösteri yapacak olan zeybek ekibine seçilen arkadaşlarımızla 20 ve 27 Mayıs 2012 tarihlerinde saat 12:30’da başlamak üzere zeybek ekibimizin çizgi çalışması yapılacaktır. 2012 Kasım ayında yeniden başlayacak olan zeybek kursumuz ve derneğimizin diğer faaliyetleri ile ilgili bilgileri www.efeler.org adlı internet sitemizden takip edebilirsiniz. Zeybek kursumuza katılan hemşerilerimize gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür ederiz.

 

Yönetim Kurulu

...
Zeybek Göstersi ve Konsere Davet.

Derneğimizin kurucusu olduğu Egem Platformunca düzenlenen Ege İlleri 5. Tanıtım Sergisi ve Etkinliklerinin 3 üncü gününde (21.04.2012 Cumartesi Günü) Derneğimizce Nefesli Çalgılar Show Band Grubu ile derneğimizin Zeybek Ekibinin gösterisi ve Türk Halk Müziği konseri etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinliğe Sayın Valimiz Kerem AL, Eski Bakanlarımız Sayın Cengiz ALTINKAYA, Sayın Atilla KOÇ ve milletvekillerimizin katılacağı etkinlik saat15:00 başlayacaktır. 2 saat sürecek olan gösteriler ve konserimize tüm halkımız davetlidir.

 

...
TBMM Eski Bakanı İsmet Sezgin'in Kardeşi Özer Sezgin Vefat Etmiştir.

TBMM Eski Başkanı hemşerimiz Sayın İsmet SEZGİN’in kardeşi Kültür ve Turizm Bakanlığından emekli Sayın Özer SEZGİN vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 01.08.2012 Çarşamba Günü Kocatepe Camii'inde kılınacak ikindi namazına müteakip Cebeci asri mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve dostlarına başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Yaşar Köse'ye Başsağlığı Dileriz.

Derneğimizin denetim kurulu üyesi ve Sayın Yaşar KÖSE’nin kayınvalidesi vefat etmiştir. Merhumeye  Allah’tan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Yönetim Kurulu

...
Banu-Mustafa ACIR Çiftine Ömür Boyu Mutluluklar Dileriz.

Türk Telekom Operasyon Direktörlüğünde Uzman olarak görev yapmakta olan hemşerimiz, Sayın Mustafa ACIR, Sayın Banu VARLIKLI ile 29 Haziran 2012 Cuma günü yapılan törenle dünya evine girmiştir. Yaşamlarını birleştiren genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun.

Berat Kandilinizi kutlar, sağlık ve esenlik dilekleriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Ezgi-Yasin Çiftine Ömür Boyu Mutluluklar Dileriz.

Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Niyazi KOCA’nın kızı Sayın Ezgi KOCA ile Sayın Mecit CEVİZ’in oğlu Sayın Yasin CEVİZ, 13 Temmuz 2012 tarihinde yapılan düğün töreni ile dünya evine girmiştir. Yaşamlarını birleştiren genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Nazlı-Deniz Çiftine Ömür Boyu Mutluluklar Dileriz.

Derneğimizin Denetim Kurulu Üyesi Sayın İsmail KOZAN’ın kızı Sayın Nazlı KOZAN ile Sayın Ahmet Zeki TOPÇU’nun oğlu Sayın Deniz TOPÇU, 15 Temmuz 2012 tarihinde yapılan düğün töreni dünya evine girmiştir. Yaşamlarını birleştiren genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Ramazan Ayınız Mübarek Olsun.

Dinimizce kutsal kabul edilen on bir ayın sultanı Ramazan ayı bugün akşam kalkacağımız sahur ve Cuma günü yapılacak iftar ile başlayacak. Ramazan ayı boyunca tutulacak oruçla susuz kalmış ve aç insanların halini anlamaya, sabır ve şükretmenin, iyiliğin ve yardımseverliğin ve nefsine hakim olabilmenin güzelliğini bir kere daha anlamaya, yaşamaya çalışacağız. Ramazan ayında iftar saatinde ailenin tamamı sofrada bulunması istenir ve bazen iftar açmaya akrabalara gidilerek hal hatır sorulur. İftar saatleri aileyi birleştirdiği gibi iftar için yapılan akraba ziyaretleri ile devamı için tıklayınız.

...
ÖRKOOP’A FAO Madalyası

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Teşkilatı (FAO) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının işbirliği ile yürütülen Dünya Gıda Günü her yıl 16 Ekim tarihinde değişik etkinliklerle kutlanmaktadır.  Dünya Gıda Günü’nün bu yıl ki teması “Küresel Gıda Fiyatları-Krizden İstikrara” olarak belirlenmiştir. 16 Ekim’de Ankara’da düzenlenen kutlamalarda gıda güvenliğine katkıda bulunan ve bu yılın temasına uygun faaliyet gösteren Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifine (ÖRKOOP) FAO madalyası verilmiştir. ÖRKOOP’un FAO madalyasını ÖRKOOP’un Yönetim Kurulu Başkanı ve eski milletvekilimiz Sayın Ahmet ERTÜRK Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında yapılan törende almıştır. detaylar için tıklayınız.

...
Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla Anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün 73 üncü yılı dolayısı ile anısı önünde eğiliriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, sağlık ve esenlikler dileriz.

 

Yönetim Kurulu

 

Not: Yenimahalle Belediyesi tarafından bugün akşam, (29.10.2014 çarşamba günü) saat 19:00'da Ragıp Tüzün Parkından başlayan bir Cumhuriyet yürüyüşü yapılacaktır. Katılmak isteyen hemşerilerimize duyurulur.

...
Acil Bir Hasta için B Rh Negatif Kana İhtiyaç Vardır.

Başkent Üniversitesi Hastanesinde yatmakta olan Hemşerimiz Şengül ÖZTÜRK için acil B Rh (negatif) kana ihtiyaç vardır. Kan vermek isteyen hemşerilerimize duyurulur.

 

Yönetim Kurulu a.

 

Kan vermek isteyen hemşerilerimiz için: İletişim: 0544 822 11 96 (Kazım Öztürk)

...
Sayın Meşe ve Sayın Kaya'ya Geçmiş Olsun.

Derneğimizin yönetim kurulu üyesi Sayın Ahmet MEŞE’nin babası rahatsızlanmıştır. Hastanede tedavi gören Baba MEŞE’nin sağlık durumu iyi olup, evde istirahat etmektedir. Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevinde bulunan emekli Sayın Ünver KAYA’nın annesi düşme sonucu ayağında kırık meydana gelmiştir. Adnan Menderes Üniversite Hastanesinde tedavi olan Anne KAYA’nın sağlık durumu iyi olup, evde istirahat etmektedir. Hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.

 

Yönetim Kurulu ...
Sayın Atila Karpınar'a Başsağlığı Dileriz.

Aydın Hedef Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sayın Atila KARPINAR'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Dernek Başkanımız Sayın Ender Vardar'ın Dayısı Vefat Etmiştir.

Dernek Başkanımız Sayın Ender VARDAR'ın daysı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi yarın (28.05.2014 Çarşamba Günü) öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namzından sonra Nazilli'de defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, Sayın Vardar'a, merhumun kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Hakan Ertaş'ın Kayınpederine Geçmiş Olsun.

Derneğimizin üyesi ve zeybek ekibimizin oyuncularından İller Bankasında görev yapmakta olan Sayın Hakan ERTAŞ’ın kayınpederi kalp krizi geçirmiştir. Evde tedavisi devam etmekte olan Sayın Hakan ERTAŞ’ın kayınpederi ’ne geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.

 

Yönetim Kurulu ...
Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun.

Miraç Kandilinizi kutlar, sağlık ve esenlikler dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Sayın Serin ve Sayın Aydoğan'a Geçmiş Olsun.

Astsubay Hemşerimiz Sayın Özcan SERİN’in annesi rahatsızlanmış olup, GATA Hastanesinde tedavi görmektedir. Serbest Muhasebeci hemşerimiz Sayın Yusuf AYDOĞAN’ın babasının ayağı kırılmıştır. Baba AYDOĞAN’ın sağlık durumu iyi olup, evde istirahat etmektedir. Hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Sayın Aydın Eriş'in Eşi Vefat Etmiştir.

Ziraat Bankası Ümitköy Şube Müdürü iken emekli olan hemşerimiz Sayın Mehmet Aydın ERİŞ’in eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Başımız Sağolsun.

13 Mayıs Salı günü Manisa Soma’daki Kömür Madeninde meydana gelen göçük nedeniyle hayatlarını kaybeden işçilerimizi Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve ülkemiz insanına bağ sağlığı dileriz. Meydana gelen kazada yaralı kurtulan işçilerimizin bir an önce sağlığına kavuşması umuduyla acil şifalar diler, maden ocağında mahsur kalan işçilerimizin en kısa sürede kurtarmasını temenni ederiz. Dualarım(n)ız işçilerimizin yanında olsun.

 

Yönetim Kurulu ...
Valimiz Sayın Erol Ayyıldız’a Hayırlı Olsun Ziyareti.

Dernek Başkanımız Sayın Ender Vardar ve yönetim kurulu üyelerimiz, 23.09.2013 Pazartesi günü Valimiz Sayın Erol AYYILDIZ'ı makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valimiz Sayın AYYILDIZ ile saat 16:00’da başlayan ziyaret yaklaşık 1 saat sürdü. Ziyaret sırasında söz alan Dernek Başkanımız Sayın VARDAR, derneğimiz ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve Ankara’da yaşayan Aydınlıların, Aydın’ımız için her zaman göreve hazır olduğunu söyleyerek Sayın Valimizi yeni görevinde başarılar diledi.

 

Yönetim Kurulu

...
Kamil-Tuğba DUMAN Çiftine Ömür Boyu Mutluluklar Dileriz.

Derneğimizin yönetim kurulu üyesi Sayın Hasan DUMAN’ın oğlu Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğünde görev yapan Sayın Kamil DUMAN ile Sayın Tuğba COŞANDAL ile dünya evine girmişlerdir. Yaşamlarını birleştiren Kamil – Tuğba DUMAN çiftine ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

Yönetim Kurulu

...
Sayın Makbule Balta'ya Başsağlığı Dileriz.

Derneğimizin üyesi Sayın Makbule BALTA'ya eşi hemşerimiz Avukat Sayın Cevat BALTA, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesinde vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 18.08.2014 Pazartesi günü Kocatepe Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Karşıyaka Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Yönetim Kurulu ...
Ramazan Ayınız Mübarek Olsun.

Dinimizce kutsal kabul edilen on bir ayın sultanı Ramazan ayı 27 Haziran 2014 Cuma günü gece kalkılacak sahur ile başlayacak. Ramazan ayı boyunca tutulacak oruçla susuz kalmış ve aç insanların halini anlamaya, sabır ve şükretmenin, iyiliğin ve yardımseverliğin ve nefsine hakim olabilmenin güzelliğini bir kere daha anlamaya ve yaşamaya çalışacağız. Ramazan ayında iftar saatinde ailenin tamamı sofrada bulunması istenir ve bazen iftar açmaya akrabalara gidilerek hal hatır sorulur. İftar saatleri aileyi birleştirdiği gibi iftar için yapılan akraba ziyaretleri ile de akrabaların gönülleri alınır. Ramazan ayında iftar saatinin güzelliği kadar sahura kalkmanın da ayrı bir güzelliği bulunmaktadır. Aslında ramazan ayında yaşadıklarımızı yaşamımız boyunca yaşamaya ve yaşatmaya çalışmamız gerekir. Bu vesile ile sabrın, nefsine hakim olmanın, iyiliğin ve yardımseverliğin yaşandığı on bir ayın sultanı Ramazan ayınız hayırlı ve mübarek olsun.

 

Yönetim Kurulu ...
 Sayfalar : « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »
20 Yüzyıl Başlarında Aydın Sancağı Konulu Panelimiz Yapıldı.
AB’nin Gençlere Sunduğu Fırsatlar: AB Eğitim ve Gençlik Programları Konulu Panelimiz Yapıldı.
Çanakkale Destanı Konulu Panel Yapıldı.
Dünya Kadınlar Günü Dernekte Kutlandı.
Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA