Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
9.5.2019    

Ankara’da okuyan üniversite öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz iftar yemeği 08 Mayıs 2019 çarşamba günü yapıldı. Yardımsever hemşerilerimizin katkılarıyla derneğimizin organizasyonunda gerçekleştirilen iftar yemeğine 55 üniversite öğrencilerimiz milletvekilimiz Sayın Süleyman Bülbül ve yönetim kurulu üyelerimiz katıldı.  

 

Yemeğin ardından konuşma yapan Dernek Başkanımız Halil APAYDIN üniversiteli öğrencilerimizi iftar için dernekte ağırlamakta mutluluk duyduklarını, sınav durumlarınız dikkate alarak bu organizasyonları birkaç kez daha yapabileceklerini söyledi. Dernek Başkanı Halil APAYDIN konuşmasının devamında öğrencilerimizi iftar için evimizde yanı derneğimizde ağırlamak istediklerini, belki imkânlarımız kısıtlı ancak buranın samimi bir ortam olduğunu sizlerin de aynı şeyi hissetmeniz için iftarı dernekte gerçekleştirdiklerini, gençlik komitemizin önümüzdeki eğitim öğretim döneminde daha kalabalık bir şekilde öğrencilerimizin derneğimize gelmelerini sağlayacak çalışmalar yaptığını ve bunu başaracaklarını inandığını söyledi.  

 

Dernek Başkanımız Halil APAYDIN konuşmasının devamında dernek olarak gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla konferanslar, kurslar, söyleşiler düzenlediklerini, önümüzdeki yılda Eylül ayından itibaren düzenli olarak bir program dâhilinde öğrencilerin talepleri doğrultusunda bu etkinlikleri gerçekleştireceklerini, bunun yanında öğrencilerimizin derneğimizi ders çalışmak için de kullanabileceklerini, boş zamanlarını dernekte geçirebileceklerini söyledi. Halil APAYDIN konuşmasının sonunda iftar yemeği düzenlenmesinde destek olan hemşerilerimize, iftar organizasyonunda gençlerimizi davet eden ve iftar için derneğin hazırlanmasında emeği geçen gençlerimize teşekkür etti.  

 

Dernek Başkanımız Halil APAYDIN’ın konuşmasından sonra milletvekilimiz Sayın Süleyman BÜLBÜL söz aldı. Sayın Süleyman BÜLBÜL konuşmasında, öğrencilerimizde derneğimizin iftar yemeğinde bir arada olmaktan mutlu olduğunu, derneğimizin çok güzel çalışmalar yaptığını ve bu çalışmaları takdirle izlediğini, derneğimizin Ankara’da okuyan gençlerin sahip çıkılması anlamında önemli bir görevi üstlendiğini ifade etti. Sayın Süleyman BÜLBÜL konuşmasının devamında öğrencilerimizin her türlü sorunlarında kendisini arayabileceklerini, kendisini ziyaret edebileceklerini, her konuda öğrencilerimize yardımcı olacağını ifade etti. Bölgemizdeki jeotermal santrallerin ilimize zarar verdiğini bu konuda herkese görev düştüğünü, gençlerimizin bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini ifade ederek öğrencilerimize sorgulayan gençler olmaları tavsiyesinde bulundu.  

 

Milletvekilimiz Sayın Süleyman BÜLBÜL’ün konuşmasından sonra Dernek Başkanımız Halil APAYDIN, Aydın Halk kültürü üzerine araştırma/inceleme/alan araştırmaları yapan yazar Sayın Ergün VEREN’nin araştırmalarının yer aldığı ve derneğimiz tarafından bastırılan, geliri öğrencilerimize burs olarak kullanılacak olan Aydın Kültürüne Halkbilimsel Dokunuşlar: İncir’in Yağı isimli kitabı hediye etti.

 

İftardan önce gençlik komiteniz tarafından organize edilen Aydın Gelecek Akademisi Aydınlanıyorum seminerlerinde hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi Sayın Uğur ÖZTEN tarafından "Tüketici Hukuku ve Tüketicinin Korunması" konulu sunum gerçekleştirildi. Sunumda tüketicinin bir ürünü aldıktan sonra sorun çıkarsa neler yapabileceği, ayıplı ürün hakkında iade işlemlerinin nasıl olduğu, özellikle banka kredilerinde imzalanan sözleşmelerin iyi okunması gerektiği üzerinde duruldu. Bir saatten fazla süren seminerde öğrencilerimiz tüketici hakları ve tüketicinin korunması ile ilgili aklına takılanları öğrenmeye çalıştılar ve konu hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

 

İftar organizasyonumuz çay ikramının ardından öğrencilerin dağılması ile sona erdi. Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen gençlerimize, iftar organizasyonuna destek veren hemşerilerimize ve iftarımıza katılan milletvekilimize, Tüketici Hukuku ve Tüketicinin Korunması konulu sunumu gerçekleştiren hemşerimize ve gençlerimize teşekkür ederiz.  

 

Yönetim Kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA