Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Aralık Ayı Kahvaltımızı Gerçekleştirdik.
2.12.2018    

Derneğimizce her ay düzenlenen pazar kahvaltısı Aralık ayında 2 Aralık 2018 Pazar günü Başkent Öğretmen evi yapıldı. 80 kişilik bir hemşeri grubunuzun katıldığı kahvaltı saat 10:30 da başladı.

 

Kahvaltıda söz alan Dernek Başkanımız Sayın Halil Apaydın her ay düzenlediğimiz kahvaltıda hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Dernek yönetimi olarak hemşerilerimiz arasında birlikteliği artırmak için her ay en az bir etkinlik gerçekleştirdiklerini, öğrencilerimizin burs ihtiyaçlarının karşılaşması için düzenli bir şekilde çalıştıklarını ve geçen haftalarda burs için müracaat eden 44 öğrenci ile birebir mülakat yapıldığını ve burs alacak öğrencileri belirlediklerini ifade etti.

 

Sayın Apaydın konuşmasının devamında geçen yıl 15 öğrenciye burs verebildiklerini bu dönem 25 öğrenciye ulaşmak için hedef koyduklarını, bu sayıyı da aşarak 28 öğrenciye burs verdiklerini, bu durumdan yönetim kurulu olarak çok memnun olduklarını, önümüzdeki yıl bu rakamı daha yukarılara taşımaya çalışacaklarını söyleyerek burs için kaynak oluşturan hemşerilerimize teşekkür etti. Burs konusunda burs alan ve burs veren hemşerilerimizin isimlerini yardımlaşmanın mahremiyeti gereği açıklamadıklarını burs komitemizce başvuruların değerlendirilip Yönetim kurulumuzun onayın sunulduğunu bu hafta içinde ödemelerin yapılacağını söyledi.

 

Sayın Apaydın konuşmasının devamında dernek bünyesinde oluşturulan Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosunun cuma günleri saat 18:30, Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun perşembe günleri saat 17:00 de, zeybek kursumuzun her cumartesi saat 16:00 da çalışma yaptığını, isteyen hemşerilerimizin bu çalışmalara katılabileceğini söyledi. Ayrıca bu yıl 2 tane AB projemizin kabul edildiğini ve bu projelerin birinin nisan ayında diğeri haziran ayında Aydında uygulanacağını, bu projelere sponsor desteği arayışında olduklarını, yardımcı olabilecek herkesi kapımızın açık olduğunu söyledi.

 

Sayın Apaydın konuşmasının devamında gençlerimizin kişisel gelişimlerini önemsediklerini, bu amaçla özellikle öğrencilerimizin bilgi, beceri ve donanımlarını artırmak için dernek bünyesinde “Aydın Gelecek Akademisi” kurduklarını ifade etti. Aydın Gelecek Akademisi altında “Aydınca Söyleşiler”, “Ufkumuz Aydın”, “Aydınlanıyoruz” ve “Aydın Atölyeler” adıyla etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Öğrencilerimizin milletvekilleri ile daha iyi iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla milletvekillerini derneğe davet ettiklerini, bu kapsamda Aydınca Söyleşilerin bu dönemki ilk konuğunun KİT Komisyonu Başkanı ve Aydın Milletvekili Sayın Mustafa SAVAŞ olduğunu ve 05.12.2018 çarşamba günü saat 19:00 da derneğimize gençlerle sohbet için geleceğini tüm öğrencilerimizi bu etkinlikte görmek istediğini ifade etti.

 

Sayın Apaydın konuşmasının sonunda burs için bizlere destek olan hemşerilerimizi tekrar teşekkür etti.

 

Yönetim kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA