Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Yen Dönem Pazar Kahvaltımız Gerçekleşti.
30.9.2018    

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlendiği etkinlikte Ankara’da yaşayan Aydınlı hemşerilerimizi 30 Eylül 2018 pazar günü pazar kahvaltısında buluşturdu. Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsünde yer alan hemşerimize ait Künar Cafede gerçekleştirilen pazar kahvaltısı saat 10:30’da başladı. Kahvaltıya yönetim ve denetim kurulu üyelerimizin yanı sıra derneğimizin 4. Genel Başkanı Sayın Yusuf Özdemir, Danıstay Üyesi Sayın Kemal Açıkgöz bürokrat, işadamı ve gençlerimizden oluşan yaklaşık 80 kişilik hemşeri grubu katıldı.

 

Pazar kahvaltısında söz alan Dernek Başkanımız Sayın Halil Apaydın dernek olarak görevimizin Ankara’da yaşayan hemşerilerimiz arasında birlikteliği sağlamak olduğunu, bu birlikteliği sağlamak için her ay pazar kahvaltıları düzenlediklerini, pazar kahvaltılarının geleneksel hale geldiğini, hemşerimizin yoğun ilgisinden memnun olduğunu ifade ederek katılımlara teşekkür etti.

 

Dernek Başkanı Sayın Apaydın konuşmasının devamında; ege türkülerinin seslendirildiği Şef Mehmet Gürbüz yönetimindeki Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosunun çalışmalara başladığını ve her cuma günü saat 18:30 da dernek binasında çalışma yapacağını, Şef Suat Yıldırım yönetimindeki Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun 4 Ekim perşembe günü Dernek binasında çalışmalara başlayacağını, her iki koromuzun mart ve nisan ayında konser verecekleri, Derneğimizin Ankara'da Harmandalı bilmeyen kalmayacak sloganı ile 23 yıldır her sene gerçekleştirdiği Zeybek Kursumuzun 13 Ekim 2018 cumartesi günü saat 16:00-18:30 arasında Dernek binasının altındaki salonda çalışmalara başlayacağını ve her cumartesi çalışacaklarını, bu etkinliklere hemşerilerimizin katılım sağlamasını istedi.

 

Sayın Apaydın geçen yıl Ankaradaki üniversitelere kazanan öğrencilere yönelik başlattığımız "Öğrencine Sahip Çık" kampanyasında geçen yıl 15 öğrencimize burs verebildiklerini bu sene bu sayının 25 olması için çalıştıklarını, hemserilerimizin bu kampanyaya destek olmasini istedi ve burs çalışmalarımıza destek olan hemşerilerimize teşekkür etti. Sayın Apaydın konuşmasının sonunda Geleneksel hale getirdiğimiz pazar kahvaltılarına katılımlarından dolayı hemşerilerimize, Künar Cafe işletmesine ve çalışanlarına teşekkür etti. Kahvaltımız hemşerilerimizin dağılması ile saat 14:00 de sona erdi.

 

Yönetim kurulu
Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA