Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
ANA SAYFA
2018-2019 Döneminde Burs Alan Öğrencilerimiz Belirlenmiştir.
3.12.2018    

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği

Burs Kampanyası ile ilgili 2018-2019 Dönemi Kamuoyu Bilgilendirmesi

 

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Ankara’daki üniversitelerde yükseköğrenim gören Aydınlı öğrencilerin burs ihtiyaçlarının karşılanması için "Öğrencine Sahip Çık" adıyla başlattığımız burs kampanyasında burs almaya hak kazanan öğrenciler belirlenmiştir.

 

Aydınlı öğrencilerimizin burs ihtiyaçlarının karşılanması için kaynak oluşturulması amacıyla Haziran ve Ağustos aylarında derneğimizin www.efeler.org resmi internet adresinde, mail, whatsapp, facebook, ve yerel gazeteler yoluyla hemşerilerimizden destek çağrısında bulunulmuştur. Bu çağrımıza önceden milletvekilliği görevinde bulunmuş hemşerilerimiz, halen milletvekilliği görevini yürüten milletvekillerimiz, Aydın ve Ankara’da başta olmak üzere diğer illerimizde yaşayan ve çeşitli kurumlarda görev yapan akademisyen, bürokrat, uzman, mali müşavir, memur, işadamı, emekli hemşerilerimizden destek gelmiştir. Hemşerilerimizin bu desteği derneğimiz adına Ziraat Bankası Kızılay/Ankara Şubesinde burs için oluşturduğumuz hesapta toplanmaktadır.

 

Üniversitelerin açılmasına takiben yine www.efeler.org resmi internet adresinde, mail, whatsapp gruplarımız ve facebook yoluyla duyuru yapılmış ve öğrencilerimizin www.efeler.org internet adresimizde yer alan derneğimizin Burs Yönergesinde belirtilen bilgi ve belgelerle 28 Ekim 2018 tarihine kadar müracaat yapması sağlanmıştır. Öğrencilerimizin başvuruları yönetim kurulu içinden oluşturduğumuz Burs Komisyonunca incelenmiş ve yönetim kurulumuzun onayına sunulmuştur. Derneğimize burs almak için 44 müracaat yapılmış, başvuruda bulunan öğrencilerimizin bilgi ve belgeleri, Burs Komisyonu tarafından incelenmiş, değerlendirmenin daha sağlıklı yapılabilmesi için öğrencilerimizle 17-18 Kasım 2018 tarihleri arasında bire bir görüşmeler yapılmış, öğrencilerin aile durumu, ihtiyaç ve başarı durumuna dikkate alınarak burs verilecek öğrenciler belirlenmiştir. Ayrıca öğrencilerimizle yapılan görüşmelerde önümüzdeki yıl burs değerlendirmemizde öğrencilerimizin akademik ve sosyal başarılarının göz önüne alınacağı ifade edilmiş, kişisel bilgilerin ve yardımlaşmanın mahremiyeti gereği hayırseverlerimizin ve öğrenci bilgilerinin kamuoyu ile paylaşılmayacağı bildirilmiştir.

 

Derneğimiz Burs Komisyonunun derneğimize burs başvurusunda bulunan 44 öğrenci ile ilgili yaptığı değerlendirmeler neticesinde; 23 öğrencinin derneğimizin Ziraat Bankası Kızılay Şubesindeki burs hesabında toplanan kaynaktan, 2 öğrencinin Aydın’da faaliyet gösteren bir Vakıf tarafından, birer öğrencinin ise Ankara’da bulunan üç işadamı-avukat-uzman mühendis hemşerimiz tarafından olmak üzere toplam 28 Aydınlı öğrencimizin desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Burs almaya hak kazanan öğrencilerimize Kasım ayından Haziran ayına kadar 8 ay boyunca her ay için 200 TL yatırılacaktır.

 

Derneğimizin Ankara’da eğitim gören öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı burs kampanyasına destek olan hayırsever hemşerilerimizin ve faydalanan öğrenci sayılarının aratarak burs kampanyamıza desteğin büyüyerek devam etmesini temenni ediyoruz. Derneğimizin burs kampanyasına destek olan hemşerilerimize ve vakıf yöneticilerine vermiş oldukları destekten dolayı en kalbi duygularımızla şükranlarımızı sunarız.

 

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği/Ankara

Egeliler İftar'da Buluştu.
Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA